'Kafes Operasyonları' ile 'Germiciler' suç örgütü çökertildi

Muğla'da düzenlenen 'Kafes' operasyonları çerçevesinde, elebaşılığını Hakan Germici'nin yaptığı ve 'Germiciler' grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen operasyonda aralarında örgüt elebaşı Hakan Germici'nin de bulunduğu 10 şüpheli şahıs tutuklandı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Muğla’da düzenlenen ‘Kafes’ operasyonları çerçevesinde, elebaşılığını Hakan Germici’nin yaptığı ve ‘Germiciler’ grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen operasyonda aralarında örgüt elebaşı Hakan Germici’nin de bulunduğu 10 şüpheli şahıs tutuklandı.

Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından ‘Kafes’ operasyonu düzenlendi. Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, sahte satılık eşya gibi ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Ayrıca bu suç örgütünün ‘Silah ticareti’ yaptığı ve örgüt elebaşının suçtan kaydının bulunduğu belirlendi. Operasyon çerçevesinde çok sayıda, tabancalar, sahte tapular, dijital materyaller ile suçtan elde edildiği tahmin edilen yüklü miktarda nakit para ele geçirildi. ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kuran’ bu şahıslardan 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşı Hakan Germici’nin de bulunduğu 15 şüpheliden 10’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Suç örgütü ile ilgili çalışmaların devam ettiği açıklandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN