Seydikemer OSB toplantısı Vali Akbıyık başkanlığında yapıldı

Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu, yeni Muğla Valisi İdris Akbıyık başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı’nın da hazır bulunduğu toplantıda Vali Akbıyık, projede gelinen son durum hakkında OSB Genel Müdürü Tayyar Şaşmaz’dan bilgi aldı. 

Toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Çıralı, Seydikemer ve Fethiye’yi hayvancılık ve süt üretim merkezi haline getirecek projede hızla yol almaya devam ettiklerini kaydetti.

Oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini aktaran Başkan Çıralı, “Önceki Valimiz Orhan Tavlı’nın büyük katkılarıyla projede bu güne kadar çok hızlı yol aldık. Sayın Valimiz İdris Akbıyık’tan da aynı yaklaşımı görmek bizi son derece memnun etti. Sayın Valimiz altyapı ve inşaat hazırlıklarının kısa sürede bitirilmesi konusunda irade ortaya koydu. Tüm bu gelişmeler projenin en kısa sürede bitirilmesi konusunda bizi daha da heyecanlandırdı.” dedi.

Devletimizin tüm kurumlarıyla ihracat ve istihdama yöneldiği bu dönemde, Muğla, Antalya, Burdur ve Denizli’nin kesişim noktasında bu dev yatırımı hayata geçirmek istediklerini vurgulayan Başkan Çıralı, “Çobanisa Mahallemizde 1.150 dekar alan üzerine kurulacak Seydikemer Tarıma Dayalı Süt OSB, 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak. Bölgemizin ekonomik kalkınmasında çok önemli rol oynayacak projemizin gerçekleşmesinde zorlu aşamaları birer birer geride bırakıyor, Sayın Valimiz İdris Akbıyık önderliğinde de hızla yol almaya devam edeceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN