Eğitim

Son dakika Eğitim haberleri, en son Eğitim haberler,, Eğitim haberleri burada, haber oku | Eğitim

Eğitim Haberleri

‘Okul Yolunda Her Şey Yolunda’

2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından okullarda öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarına ağırlık verildi.

Trafik denetimleri devam ediyor

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından motosiklet kullanıcılarına yönelik trafik denetimi yapıldı.

Finans Eğitimi Düzenlendi

MUTSO üyelerine yönelik Finansçı Olmayanlar için Finans Eğitimi düzenlendi.

Muğla halkına itfaiyecilerden anlamlı tanıtım

25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan itfaiye haftası nedeni ile Muğla halkına itfaiyecilerin kullandığı malzemeler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yelken Kulübü’nde amatör denizcilik eğitimi

Fethiye Yelken Kulübü’nde amatör denizcilik eğitimleri devam ediyor.

15 Gazeteci "Temel İtfaiyecilik Eğitimi" Aldı

Muğla Basın Emekçileri Platformu ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğinde ildeki 15 gazeteciye “Temel İtfaiyecilik Eğitimi” verildi.

‘İncinebilir’ Yol Kullanıcılarına Eğitim

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planı çerçevesinde Resmî-Özel huzurevlerinde ve engelli bakım merkezlerinde trafik güvenliği konusunda eğitim faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Jandarma Mobil Eğitim TIR’ı okullarda

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından Menteşe ilçesi Bayır İlk ve Orta Okulu ile Yatağan İlçesi Bozüyük ilk ve ortaokullarında öğrenimine devam eden öğrencilere Mobil Eğitim Tırı ile Trafik Dedektifleri projesi çerçevesinde trafik güvenliği eğitimi verildi.

Okul öncesi öğretmenlerine “Lego eğitimi” düzenlendi

Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi” çerçevesinde, okul öncesi öğretmenlerine yönelik “Oyun Yoluyla Öğrenme ve Lego Eğitimi” semineri verildi.

Minik itfaiyeciler parkuru başarı ile geçti

İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde Muğla'nın Menteşe ve Yatağan ilçelerinde bulunan okul öncesi öğrencilere itfaiye teşkilatının kullandığı malzemeler ve yangın tatbikatı eğitimi verildi.

Öğretmenlere Lego Eğitimi

Muğla’da Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ‘’Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi’’ kapsamında, okul öncesi öğretmenlerine yönelik “Lego Eğitimi” başladı.

Oyuncak Kütüphanesi çocukların uğrak noktası

Muğla Büyükşehir Belediyesi yerel yönetimlerde bir ilk olan Oyuncak Kütüphanesi ile çocukları oyuncaklarla buluşturuyor.

Mavi yeşil okullar projesi Avrupa'ya açılıyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından yürütülen Erasmus Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları faaliyeti çerçevesinde 250 bin Avro hibe desteği almaya hak kazandı.

Türkçe ortalaması 70’i geçmeyen sınıfta kalacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrenci ve velilerin merakla beklediği yeni döneme ilişkin bilgiler verdi.

Bursluluk Sınavı Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı.

Öğrenciler 'Kardeşlik Buluşması'nda Bir Araya Geldi

Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Hacı Bekir Çığılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu öğrencileri, Fethiye ilçesinde bulunan Çamköy Hazreti Fatıma Hafızlık Kız Kur'an Kursu öğrencileri bir araya geldi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına Yılmaz atandı

Muğla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel'in Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasının ardından boşalan Müdür Yardımcılığı görevine Seyit Güven Yılmaz atandı.

2023 YKS'de Dereceye Giren Öğrenci Ödüllendirildi

Menteşe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 YKS Türkiye sıralamasında dereceye giren öğrenci ödüllendirildi.

Menteşe Belediyesi’nden eğitime destek

 Menteşe Belediyesi, 2023-2024 yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 1. sınıfa başlayan öğrencilere dayanışma çantası vererek eğitimlerine destek oluyor.

Toplam 757 haber.