Eğitim

Son dakika Eğitim haberleri, en son Eğitim haberler,, Eğitim haberleri burada, haber oku | Eğitim

Eğitim Haberleri

Başkan Soydemir’den Fethiye LGS 1.’si Kaya’ya ziyaret

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve beraberindeki heyet, 2024 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sınavında 500 tam puan alan Ayşe Feyza Kaya’yı ve babası Fatih Kaya’yı ziyaret etti.

Fethiye’de KPSS ilk oturumu tamamlandı

Fethiye’de Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans oturumlarının ilki 14 Haziran’da Genel Yetenek ve Genel Kültür testleriyle tamamlandı.

Üniversite ile Muğla Büyükşehir arasında işbirliği protokolü

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla Planlama Ajansı (MUPA) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörlüğü arasında ortak çalışmaları teşvik etmek ve karşılıklı anlayışı geliştirmek amacıyla iş birliği protokol imzalandı.

Menteşe Belediyesi yaz kursları başladı

Menteşe Belediyesi’nin yaz aylarında 5-15 yaş arası çocuklara ve gençlere yönelik açtığı kurslar başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden kamu kurumlarına enerji yönetim sistemi eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Enerji Yönetimi ve Etüt Proje Şube Müdürlüğü tarafından Muğla Valiliği’ne bağlı kamu kurum ve kuruluşlarına TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi eğitimi düzenlendi.

Müdür Çay, yaz kurslarında incelemelerde bulundu

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları (DYK) kapsamında okul ziyaretlerinde bulunarak öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Trafikçilerden reflektör denetimi

Tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yaşandığı bölgelerdeki yollarda seyreden traktörler için Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri hem denetim yapıyor, hem de reflektörü olmayan traktörlerin römorklarına reflektör hediye ediyor.

Mavi Yeşil Okullar Projesi Estonya'da

Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi'nin, Erasmus+ Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) programı kapsamında başlatılan Avrupa yolculuğunun ilk durağı Estonya oldu.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Kömürcü, MTSK sınav alanında incelemelerde bulundu

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, MEB Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği'nde yapılan değişikliklerin ardından Menteşe'de bulunan MTSK sınav alanında incelemelerde bulundu.

Metinbilim Enstitüsü Derneği 6’ncı olağan kongresini yaptı

30 Haziran 2009 tarihinde kurulan Metinbilim Enstitüsü Derneği, kuruluşunun 15’inci yılında 6’ncı Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Doç. Dr. Ümral Deveci güven tazeledi.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Kömürcü şampiyon sporcuyu ağırladı

Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve aynı zamanda Muğla Ortaca Spor Kulübü Hentbol Takımı kaptanı olan Milli sporcu Ayşenur Çankaya, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü ile görüştü.

ADIM Üniversiteleri Genel Koordinatörlüğü MSKÜ’ye geçti

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) arasında, ADIM Üniversiteleri Birliği Genel Koordinatörlüğü devir teslimi yapıldı. Yeni dönem için Genel Koordinatörlük Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne devredildi.

MSKÜ’ye birincilik ödülü

MSKÜ Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Gemi İnşaatı Programı Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Akman ve Dr. Bülent İbrahim Turan’ın sunduğu proje, ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılı Denizci Millet Denizci Ülke Proje Yarışması’nda 1’inci oldu.

LGS 1’incilerinden Fethiye Kaymakamı Ertaş’a ziyaret

Fethiye’de LGS 2024 sınavında tam puan alarak Türkiye 1’incisi olan Ayşe Feyza Kaya ve Uzay Öner Sarıbaş, Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş’ı ziyaret ettiler. Kaymakam Ertaş, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Çocuk Kütüphanesi’nde eğiten, eğlendiren etkinlikler

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi içerisinde hayata geçirilen Çocuk Kütüphanesi’nde her ay farklı konularla tematik çocuk etkinlikleri düzenliyor.

Menteşe Şahidi Ortaokulu Türkiye'yi Polonya'da temsil etti

Muğla'nın Menteşe ilçesinde bulunan Şahidi Ortaokulu, "Transition from STEM to Robotics" isimli Erasmus+ KA210 projesindeki ilk hareketliliği, projenin koordinatör ülkesi olan Polonya'da gerçekleştirdi.

Menteşe Dağpınar kütüphanesine 482 kitap bağışlandı

Menteşe Belediyesi’nin ‘Kütüphaneler Haftası’ kapsamında başlattığı kitap bağışı kampanyasında toplanan 482 kitap, Dağpınar Mahallesi’nde kendi imkânlarıyla Balgök Kütüphanesi’ni kuran Neriman Gökdere’ye Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal tarafından teslim edildi.

2024 LGS Türkiye 1.’si EGEBİL Okulları Fethiye Kampüsü’nden

EGEBİL Fethiye Kampüsü öğrencisi Ayşe Feyza Kaya, 2024 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sınavında 500 tam puan alarak Fethiye’yi gururlandırdı.

Tarım okuryazarlığı ile yeşil tarım projesi başladı

Muğla'da, Türkiye'nin farklı noktalarından gelen 30 öğrenciyi bir araya getiren “Tarım Okuryazarlığı ile Yeşil Tarım Projesi’nin açılış programı gerçekleştirildi.

Toplam 999 haber.