Tarım okuryazarlığı ile yeşil tarım projesi başladı

Muğla'da, Türkiye'nin farklı noktalarından gelen 30 öğrenciyi bir araya getiren 'Tarım Okuryazarlığı ile Yeşil Tarım Projesi'nin açılış programı gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Tarım okuryazarlığı ile yeşil tarım projesi başladı

Menteşe, Milas ve Ula ilçelerinde 5 gün boyunca 23 kişilik proje ekibiyle birlikte 7 alanda 25 farklı etkinlik düzenlenecek. Açılış programında konuşan Muğla İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, proje kapsamında Muğla’da ağırlanan öğrencilerle buluştu. İl Millî Eğitim Müdürü Çay, öğrencilerin tarım okuryazarlık düzeylerini artırmayı hedefleyen bu projeye büyük önem verdiklerini belirtti.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Çay konuşmasında şunları söyledi: “Ülkemizin farklı illerinden tarım anlamında dezavantajlı olan 30 öğrencimizi, muhteşem doğası ve iklimiyle yeryüzü cenneti olan güzel Muğla’mızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyorum ki, bu proje tarım sektörüne ilgi duyan ve bu alanda geleceklerini planlayan öğrencilerimiz için önemli bir etkinlik olacaktır. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm paydaşlara şükranlarımı sunuyor, öğrencilerimizin projede aktif olarak yer almalarını ve tarım okuryazarlıklarını geliştirmelerini diliyorum” dedi.

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN