28 ÖĞRENCİ VE 2 ÖĞRETMENE ULAŞILDI

Denizleri korumak için 29 yıldır çalışan Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA, Fethiye'deki eğitimlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Sıfır Atık Mavi, iklim değişikliği ile mücadele, denizlerin önemi başlıklarında verdiği eğitimlerle binlerce öğrenci ve öğretmene ulaşıyor.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi -

Ülkemiz kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getiren ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmayı amaçlayan TURMEPA’nın en önemli faaliyetler alanlarından birini eğitim oluşturuyor. Türkiye’nin dört bir yanına eğitimleri ile ulaşan TURMEPA, Muğla’da da faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi’nde, denizlerin ve su kaynaklarının korunmasının önemi eğitimlerle pekiştirilerek anlatılıyor.
2006 yılından bu yana Muğla’da TURMEPA eğitmenleri aracılığıyla 678 kurumdan, 100 bin 539 öğrenci ve 4 bin 148 öğretmene ulaşılarak eğitim verildi. Her yıl daha fazla sayıda öğrenci ve öğretmene ulaşmayı hedefleyen TURMEPA bu yıl da Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi’nde Seydikemer Şehit Gürcan İlkokulundan 2 öğretmen ve 28 öğrenciye Denizlerdeki Canlılar Çizim Atölyesi eğitimi vermiştir.
Aldığımız iki nefesten birini sağlayan denizlerimizi korumak için var gücüyle çalışan TURMEPA, herkesi bu amaca davet ediyor, öğrenci ve öğretmenlerin desteği ile daha fazla sayıda okula ulaşmayı hedefliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN