Cumhuriyetin 100. Yılı Fotoğraf Sergisi

Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcı olan Cumhuriyetimizin 100. Yılı farklı etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu kapsamda Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle '100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla' temalı bir fotoğraf sergisi düzenlenmiştir. 

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Meral Dal

Cumhuriyetin ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetlerine dair çok sayıda siyah beyaz fotoğraf arşivlerdeki yerini almıştır. Genç cumhuriyetin köy köy gezip tedavi yapan doktorları, fedakârca çalışan hemşireleri ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkansızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi bulunmaktadır. Tam 100 yıl sonra bugün, artık imkansızlıklarla değil çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıkmaktayız. Binalar, teknolojiler, imkanlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmemiştir. Buradan ilhamla cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğraflar günümüze uyarlanmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından 81 il ve 16 şehir hastanesinde açılmış olan fotoğraf sergisi; 27 Ekim Cuma günü Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim ve Muğla İl protokolünün katılımı ile Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılmıştır. Fotoğraf sergisi 03 Kasım Cuma gününe kadar Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ana giriş alanında sergilenecek.
100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla!
100 yıl önce tüm imkansızlıklara rağmen işini aşkla yapan o ruh hiç değişmedi.
Fedakarlıktan kaçınmayan, vatan borcudur deyip emek veren o karakter hiç değişmedi.
Memleketimizin en uç noktasına dahi şifa götüren o heyecan hiç değişmedi.
Genç cumhuriyetimizden bugüne değişen; sağlık sistemimizin olanakları, halkımıza sunduğumuz hizmetin gelişmesi ve ileri teknoloji sağlık tesislerimiz oldu.
100 yıldır aynı aşk ve heyecanla memleketin dört bir yanına şifa oluyoruz, umut oluyoruz!
Cumhuriyetimize hayat veriyoruz!
Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN