Fethiye, Antalya Turizm Fuarı'nda Tanıtılacak

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nın (FTSO) sekretaryasını yürüttüğü Fethiye Turizm Konseyi Nisan ayı toplantısı, Fethiye Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda önemli tur operatörleri, oteller ve acenteleri bir araya getirerek, doğrudan pazarlamaya yönelik etkin bir fuara dönüşen Antalya Turizm Fuarı'nda Fethiye destinasyonunun tanıtılması kararlaştırıldı. Konseyde ayrıca 2024 turizm sezonuna yönelik Fethiye Belediyesi'nin sorumluluk alanına giren önlem ve çalışmalar hakkında konsey üyelerinin görüş ve önerileri alındı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Volkan YENGEL

Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda 26 Nisan 2024 tarihinde Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Turizm Danışma Bürosu Müdürü Saffet Dündar, Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Veli Uysal, Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi, aynı zamanda Fethiye Otelciler Birliği (FODER) Başkanı Bülent Uysal, FTSO Meclis Başkanı Kemal Hıra, FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Dim, İMEAK DTO Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Başkanı Özgen Uysal, FTSO Yönetim Kurulu üyeleri Emre Başaran, Süleyman Kaya, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞDER) Başkanı Mete Ay, Fethiye Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Halime Ok ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Personeli Erdi Filiz katıldı. 

Toplantıda ilk olarak 23-25 Ekim 2024 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek Antalya Turizm Fuarı’na katılım konusu değerlendirildi. Konsey üyeleri en önemli tur operatörleri, oteller ve acentelerin bir araya geldiği, doğrudan pazarlamaya yönelik etkin bir fuar haline gelen Antalya Turizm Fuarı’nda, Fethiye standının yer alması konusunda ortak karar aldı. Ayrıca fuar süresince Fethiye destinasyonunun etkin tanıtımına yönelik etkinlik ve sunumlar yapılmasının faydalı olacağı belirtildi.

Toplantıda 2’nci gündem maddesi olarak turizm sezonu öncesi Fethiye Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren çalışma ve önlemler gündeme geldi. Konsey üyeleri söz alarak altyapı, kontrol, denetim, su kesintileri, temizlik, çöp ve inşaat yasakları konusunda yapılabilecek çalışmalar konusunda görüş ve önerilerini gündeme getirdi. Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, tüm talepleri not aldıklarını belirterek gerekli adımların atılacağını söyledi. 

Fethiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının son derece verimli geçtiğini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ise “2024 turizm sezonunun huzur ve güven ortamında geçmesi ayrıca tatilcilerimize en iyi fiziki şartların sunulması için gereken tüm hazırlıkları yapıyoruz. Ev sahipliğinden dolayı Fethiye Belediyesi’ne teşekkür ediyor, Türkiye’nin ve dünyanın her yanından tatilci ve turistleri Fethiye’de güzel bir tatil geçirmeye davet ediyoruz.” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN