FETHİYE BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR 

Fethiye Belediyesi'nin gezici veteriner kliniği 'VETBUS' saha çalışmalarını sürdürüyor. Teknik düzenlemeleri tamamlanan VETBUS ile belediye barınağı ekipleri çeşitli mahallelere giderek, sokak hayvanlarına yerinde hizmet veriyor.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi -

Fethiye Belediyesi’nin gezici veteriner kliniği 'VETBUS' sahada
Sahadaki ilk çalışmalarına Nif, İncirköy ve Koruköy’den başlayan, daha sonra Ölüdeniz, Kayaköy ve Faralya'daki sokak hayvanlarının sağlık sorunlarına yerinde müdahale eden VETBUS ekipleri bu hafta ise Göcek bölgesinde olacaklar. 
VETBUS personeli tarafından 1 Şubat Çarşamba günü Gökçeovacık, Göcek ve İnlice'deki sokak hayvanlarının bakım ve kontrolleri gerçekleştirilecek.
Konuya ilişkin açıklama yapan Fethiye Belediyesi veteriner hekimlerinden İsmet Karaisaoğlu şunları söyledi:  “Bir ay kadar önce hizmete giren VETBUS ile belirli bir takvim çerçevesinde ilçemizin tüm mahallelerini, özellikle kırsal alanlarını ziyaret ederek, sokak hayvanlarının tedavilerini mümkün olduğunca yerinde yapıyoruz. Can dostlarımızın kontrollerini yerinde gerçekleştiriyoruz ve paraziter ilaçlarını veriyoruz. Aşılamaları ya da ilk müdahaleleri mümkün olduğunca yerinde gerçekleştiriyoruz. Trafik kazası geçiren, zehirlenme belirtileri gösteren ya da yaralı sokak hayvanlarına bu şekilde yardımcı oluyoruz. Durumu daha ciddi tedavi gerektiren can dostlarımızı ise tedavi edilmek üzere geçici hayvan bakımevimize alıyoruz. Yasa gereğince, tedavileri tamamlanan can dostlarımızı aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bu hafta Göcek bölgesindeki çalışmalarımıza vatandaşlarımızın destek olmalarını, en azından civarlarındaki sokak hayvanlarını belirtilen saatler arasında muhtarlıklarına ve VETBUS'a getirmelerini rica ediyoruz." Dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN