İstiklal Marşımız 103 Yaşında!

Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşımızın kabulünün 103'üncü yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı düzenlenen törenle kutlandı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Volkan YENGEL

Seydikemer’de İstiklal Marşımızın kabulünün 103’üncü yıl dönümü gururla kutlandı. Şehit Alper Seven Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programına; Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Muharrem Gökcen, Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı Sadık Çetin, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Demiriz, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü İlkay Şumur, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Ali Büklü, MHP Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Temsilcileri, Belediye Birim Müdürleri, Kurum Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Gerişburnu Ömer Aygün Ortaokulu Müdür Yardımcısı Rıdvan Söylemez yaptı. Program Mehmet Akif Ersoy konulu video sunumunun ardından, “Gençliğimiz Hepsi Helal” isimli şiir okundu. Benim İstiklal Marşımı adlı müzik dinletisinin de sunulduğu programda İstiklal Marşı Oratoryosu katılımcılardan büyük beğeni topladı. Program İstiklal Marşımızın ezbere okunması ve ödül töreni ile sona erdi.
Program sonunda Başkan Akdenizli ve protokol üyeleri; ‘İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında’ ilkokullar, ortaokullar ve liseler arasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.
Yarışmada 1. Olan Okullar;
İlkokul kategorisinde: Kıncılar Akbük Mahallesi İlkokulu öğrencisi Buğlem Su Küçükhavutçu.
Ortaokullar kategorisinde: Çaltıözü Çobanlar Şehir Er Ramazan Bilgiç Ortaokulu öğrencisi Ceylin Akça.
Liseler kategorisinde: Şehit Alper Seven Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Gülsüm Naz Gökal.
Yarışmada 2. Olan Okullar;
İlkokul kategorisinde: Güneşli İlkokulu öğrencisi Mine Naz Kaya.
Ortaokullar kategorisinde: Seydikemer Atatürk Ortaokulu öğrencisi Serenay Maraş.
Liseler kategorisinde: Kadıköy İbrahim Küçükünal Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Betül Küçükkaplama.
Yarışmada 3. Olan Okullar;
İlkokul kategorisinde: Arsa Şehit Piyade Er Özgür Eldemir İlkokulu öğrencisi Tuğçe Armağan Karaoğlan.
Ortaokullar kategorisinde: Döğer Ali Hilmi Yonca Döğerli Ortaokulu öğrencisi Muhsin Yıldız.
Liseler kategorisinde: Seki Şehit İsa Topal Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Yiğit Cemil Dumlu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN