Ünal Şöhret Dirlik Son Yolculuğuna Uğurlandı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 86 yaşında hayatını kaybeden Fethiye'nin değerli isimlerinden biri olan ve halk kültürü araştırmalarıyla tanınan Ünal Şöhret Dirlik, Fethiye Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Volkan YENGEL

Fethiye’nin değerli isimlerinden biri olan ve halk kültürü araştırmalarıyla tanınan Ünal Şöhret Dirlik, 86 yaşında hayatını kaybetti. Dirlik’in cenaze namazı, öğle namazına müteakip Fethiye Merkez Camii’nde kılındı. Cenaze namazına; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, CHP Fethiye Meclis Üyesi Bülent Uysal, İYİ Parti Fethiye Meclis Üyesi Kadir Sarıhan, siyasi parti  temsilcileri, stk başkanları ve çok sayıda Ünal Şöhret Dirlik’in sevenleri katıldı.

ÜNAL HOCAMIZIN İSMİNİ YAŞATACAĞIZ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, cenaze namazının ardından Ünal Şöhret Dirlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fethiye için çok büyük bir değeri kaybettik. Ünal hocamız sizlerde biliyorsunuz bu bölgesinin bir kütüphanesiydi. Biz onun ismini yaşatabilmek adına önümüzdeki süreç içerisinde meclisimizde onun için isim hakları vereceğiz. 40’ın üzerinde kitapları olan çok değerli bir şahsiyetti. Biz çok üzgünüz. Ünal hocamız ile birlikte bu 5 yıllık süreç içerisinde birçok kültürel etkinkliklere birlikte katıldık. Bana çok büyük katkıları olmuştu. Fethiye’miz adına çok büyük bir kayıp ben ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Ünal Şöhret Dirlik Son Yolculuğuna Uğurlandı

FETHİYE’NİN TARİHİNİ VE GEÇMİŞİNİ EN İYİ BİLEN AĞABEYİMİZDİ
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, cenaze namazının ardından Ünal Şöhret Dirlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm Fethiye’nin başı sağ olsun. Bizim için çok kıymetli bir ağabeyimizdi. Fethiye’nin tarihini, geçmişini en iyi bilen ağabeyimizdi. Bütün Fethiye’nin kütüphanesi gibiydi. Fethiye büyük bir değerini kaybetti. İnşallah hocamın elindeki tüm bilgileri hazineyi bir araya toparlayıp bu iş ile ilgilenen arkadaşlarımız ile birlikte hocamızın unutamayacağı bir kitap bir haline getirmeye çalışacağız. Tüm Fethiye’nin başı sağ olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.

Ünal Şöhret Dirlik Son Yolculuğuna Uğurlandı

FETHİYE İÇİN BİR KÜTÜPHANEYDİ KENDİSİ..
CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, cenaze namazının ardından Ünal Şöhret Dirlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fethiye’nin başı sağ olsun diyoruz. Fethiye için bir kütüphaneydi kendisi. Kitaplarıyla, bilgisiyle kendisi büyüğümüzdü. Kendisi akrabamdı, acımız çok büyük. Başımız sağ olsun mekanı cennet olsun diyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Ünal Şöhret Dirlik Son Yolculuğuna Uğurlandı

BERABER BÜYÜDÜĞÜMÜZ BİR İNSANDI
CHP Fethiye Meclis Üyesi Bülent Uysal, cenaze namazının ardından Ünal Şöhret Dirlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ünal hocamız hem benim halamın eşiydi. Hem de beraber büyüdüğümüz bir insandı. Fethiye’nin yakın tarihine ışık tuttuğu Fethiye’nin kentsel kimliğine çok büyük katkılarda bulundu. Allah rahmet eylesin, cennet mekanı olsun. Hepimiz çok üzüldük. Ailesine sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ünal Şöhret Dirlik Son Yolculuğuna Uğurlandı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN