Vali İdris Akbıyık Başkanlığında Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Okullarda güvenli eğitim ortamın sağlanmasına yönelik alınan koruyucu ve önleyici tedbirlerin değerlendirildiği '2023-2024 Eğitim- Öğretim İkinci Yarı Yılı Okul Güvenliği Toplantısı' Muğla Valisi İdris Akbıyık başkanlığında yapıldı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Volkan YENGEL

Valilik toplantı salonunda düzenleyen toplantıya, Vali İdris Akbıyık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan V. Cumhur Çoban, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri, okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali İdris Akbıyık, “Toplantımızda çocuklarımızın daha iyi, daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmesi, tüm kötü alışkanlıklardan korunması ve uzak tutulması için almış olduğumuz tedbirlere ek ilave tedbirleri değerlendireceğiz. Eğitim birinci meselemiz. Çocuklarımızda en değerli varlıklarımız. Olaya böyle bakıp, böyle takip ediyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek hem vatandaşlık hem de insanlık görevi olduğunun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda ilgili tüm kurumlarımız tarafından gerekli tedbirler alınmakta ve denetimler sıkı bir şekilde yürütülmektedir.” dedi

Vali İdris Akbıyık Başkanlığında Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Toplantıda; 2023-2024 eğitim-öğretim ikinci yarı yılının 5 Şubat 2024 Pazartesi günü başlayacak olması nedeniyle ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürebilmesi, okul çevrelerinde ve trafikte güvenliğin sağlanması konusunda ilave tedbirler görüşüldü. 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından yapılan sunumda, il genelinde 838 resmi ve özel okulda 167 bin 13 öğrencinin ikinci yarıyılında eğitim öğretime başlayacağı belirtildi. Ayrıca okulların ve öğrencilerin güvenliği, bağımlılıkla mücadele, okul güvenlik kameralarının kent güvenlik yönetim sistemine entegre edilmesi, eğitim kalitesinin arttırılması, okul servis araçlarının ve internet kafelerin denetimi, okul sağlığı ve kantin denetimleri gibi konularda alınan ilave tedbirler ile paydaş kurumlarla yürütülecek ortak çalışmalar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN