Yumurta Çiftliği Üretim Merkezi Ve Yeşilüzümlü Halkevi Hizmete Açılıyor

Fethiye Belediyesi ile Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi'nin işbirliğiyle Yeşilüzümlü'de yaptırılan yumurta üretim çiftliği ve Yeşilüzümlü Halkevi 12 Mart 2024 günü, saat: 17.00'de hizmete açılıyor. İki tesisin açılışı, Yeşilüzümlü'deki Durmuş Demirci Sosyal Tesisi'nin içindeki yeni Halkevi'nde yapılacak.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Volkan YENGEL

Fethiye Belediyesi sosyal belediyecilik projelerine bir yenisini daha ekledi. Fethiye Belediyesi ile Likya Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi’nin işbirliğiyle ile tamamlanan Yumurta Üretim Merkezi, beraberinde Fethiye Belediyesi tarafından yapılan Yeşilüzümlü Halkevi hizmete açılıyor.
Alim Karaca: Sosyal Projelere Devam Konu hakkında bir açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’li Belediye Başkan adayı Alim Karaca; “Sosyal belediyecilik kapsamında ekonomik durumu yerinde olmayan vatandaşlarımıza çeşitli destek vermeye devam ediyoruz. Pandemi döneminde küçük esnafımıza ve yurttaşlarımıza destek olmuştuk. Daha sonra ise, yeni doğan bebekler için “Hoş geldin bebek” projesi kapsamında hediye setleri dağıtılması, “Belediyem kart” projesiyle, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve yerel esnafa destek sağlanması, Aşevi projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün sıcak yemek servisi sağlanması, Letoon Hastanesi ile işbirliği halinde desteğe ihtiyaç duyan ailelerin çocuklarına sünnet yardımı gibi pek çok sosyal projeye imza atmıştık. Açtığımız halk plajlarını ve Halkevlerini zaten artık sadece Fethiye değil, tüm ülke kamuoyu biliyor. Yeşilüzümlü bölgesinde halkımızın talepleri doğrultusunda bir Halkevi açmaya karar verdik. Salı günü açılışımızı gerçekleştireceğiz. İçinde bulunduğumuz zorlu ekonomik şartlarda halkımızın dokunan projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.
Karaca’dan açılışa davet Alim Karaca 12 Mart 2024 Salı günü, saat 17.00’de Yeşilüzümlü Durmuş Demirci Sosyal Tesisi içindeki Halkevi’nde yapılacak açılış törenine tüm Fethiyelileri davet etti.
Okulöncesi çocuklara taze ve ücretsiz yumurta dağıtılacak Yumurta üretim çiftliğinin başta koku olmak üzere, çevreye olumsuz etki yaratabileceği yönündeki iddialara karşı ise Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca şunları söyledi: “İlk önce şunun altını çizelim. Burası bir tavuk üretme çiftliği değil, yumurta üretme çiftliği olarak planlandı. Tesisin koku yapacağı, bölgeye zarar vereceği şeklindeki söylentileri artniyetli bazı çevreler maksatlı olarak çıkartıyorlar.
Doğal ortamlarında, serbest bir şekilde gezinecek tavuklardan doğal ve sağlıklı yumurta üretimiyle Yeşilüzümlü’de hem bölgede yeni bir markanın oluşması sağlanacak, hem de gerekli protokoller imzalandıktan sonra Fethiye’deki okul öncesi çocuklara her gün taze, doğal ve ücretsiz yumurta dağıtılacak.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN