'Bir Zamanlar Denizin Olduğu Yer' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Sanatın pek çok farklı kolunu bir araya getirerek Bodrum'a yeni bir soluk kazandırmaya hazırlanan kültür ve sanat merkezi Inspera Bodrum, İtalyan sanat dünyasının değerli isimlerinin buluştuğu 'Bir zamanlar denizin olduğu yer-Dove una volta c'era il mare' Dolomitler'in Çağdaş Sanatı sergisi ile kapılarını açtı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Bodrum, yeni bir kültür sanat merkezine kavuştu. Bodrum Ortakent’te geniş bir alana yayılan Inspera Bodrum’un içerisinde farklı kişi kapasiteli üç ayrı sahne, bir sanat galerisi, fuaye alanı, akademi ve atölyeler, dijital radyo, kitabevi, çalışma ve toplantı alanları ve restoran bulunuyor. Inspera Art Space alanındaki ilk sergisi ile kapılarını açan kültür sanat merkezi Inspera Bodrum, sanatseverleri İtalya’nın Güney Tirol bölgesinin büyüleyici atmosferinde unutulmaz bir sanat yolculuğuna çıkarıyor.

Sergi Küratörlüğünü Lisa Trockner’ın ve Inspera Art Space Küratörlüğünü Ender Güzey’in üstlendiği, İtalya Ankara Büyükelçisi Sayın Giorgio Marrapodi'nin himayesinde gerçekleşen sergide, İtalya sanat dünyasının öne çıkan isimlerinden Julia Bornefeld, Aron Demetz, Arnold Mario Dall’O, Wilma Kammerer, Hubert Kostner, Sissa Micheli, Robert Pan, Peter Senoner, Barbara Tavella, Gustav Willeit, ve Christine Galmetzer'in eserleri bir araya geliyor. Her bir eser, Dolomitlerin derinliklerinde saklı öyküleri anlatarak geçmişin izlerini gün yüzüne çıkarıyor.

11 değerli sanatçıyı bir araya getiren "Bir zamanlar denizin olduğu yer - Dove una volta c'era il mare” Dolomitler’in Çağdaş Sanatı sergisi 1 Mart tarihine kadar Pazartesi hariç her gün 12.00-20.00 saatleri arasında Inspera Bodrum Art Space alanında görülebilir. Inspera Art Space, yıl boyunca farklı disiplinleri bir araya getiren sergilere ev sahipliği yapmaya devam edecek.
 

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN