Karaca'dan 1 Mayıs Mesajı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Karaca mesajında; “1 Mayıs, 1886’dan bugüne sömürüye karşı direnen işçilerin, bu uğurda bedel ödemekten çekinmeyen emekçilerin mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Alınteriyle hayat mücadelesi veren işçilerimizin günüdür.
Bizler yüzü emeğe dönük, sosyal demokrat insanlarız. Emek en yüce değerdir ve mutlaka hak ettiği şekilde karşılık bulmalıdır. İşçilerin, emekçilerin mutsuz oldukları bir ortamda sağlıklı üretim, gelişme ve ilerleme mümkün değildir. Emeğin ve sermayenin uyumu, ancak emeğe hak ettiği değerin verilmesiyle sağlanabilir. Bu uyum olmadan, sağlıklı bir çalışma iklimi mümkün olamaz. Çalışanların insanca, kimseye muhtaç olmadan, aileleriyle birlikte gelecek endişesi taşımadan yaşayabildiği, aydınlık, adil ve güzel bir gelecek görme umuduyla, en başta belediyemizdeki mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. 
Bu vesileyle, bu özel günde tüm işçilerimizin yanında olduğumu bir kez daha vurguluyorum. Emeğin, emekçinin, alınterinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ın birlik, beraberlik, dayanışma ve mücadele ruhumuzu daha da güçlendirmesini diliyorum. Tüm işçilerimizin, emekçilerimizin 1 Mayıs Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN