Marmaris'te Halk Büfe'den 5 Ayda 215 Bin Ekmek Satışı

Marmaris Belediyesi'nin vatandaşın bütçesine katkı sağlamak amacıyla açtığı Halk Ekmek Büfeleri'nde 5 ayda yaklaşık 215 bin ekmek satışı gerçekleşti.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Marmaris Belediyesi, ekonomik şartların ağırlaşması nedeniyle 22 Ağustos 2023’te ilçe tarihinde ilk kez ‘Halk Ekmek Büfesi’ hizmete açmıştı. Fırınlardan uygun fiyata alınan ekmeğin piyasadan daha ucuza satıldığı büfenin yoğun ilgi görmesi üzerine bir ay sonra da Beldibi Mahallesi’nde ikinci büfe açılmıştı. Aradan geçen süreçte iki büfede 215 bin adet ekmek satışı gerçekleşti. Marmaris Durak Meydanı ve Beldibi’nde Halk A.Ş. tarafından işletilen büfelerde son zamlarla birlikte satışlarda da ciddi artış yaşandı.

Ülke genelinde yaşanan ekonomik krizin Marmaris’i de ciddi anlamda etkilediğini söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, zorlaşan ekonomik şartlarda özellikle dar gelirli yurttaşlara katkı sağlamak amacıyla büfeleri hizmete soktuklarını belirterek, “Halkımızın günlük zorunlu ihtiyaçlarını karşılamasında zorluk çektiğini hep birlikte görüyoruz. Bizler de sosyal belediyecilik, halkçı belediyecilik anlayışımız gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Marketlerde 10 lira olan ekmeği 7 buçuk liraya halkımıza sunuyoruz. Hedefimiz, özellikle dar gelirli Marmaris yaşayanlarımızın, günlük ihtiyaçlarını daha ekonomik şartlarda sağlanması, yaşam konforlarının daha nitelikli olması” diye konuştu.
 

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN