MSKÜ'lü Araştırmacıya EPALE Ödülü

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu araştırmacılarından Öğretim Görevlisi Mahmut Beler, hazırladığı 'Engelsiz İlk Yardım Projesi' ile EPALE-4 İyi Uygulama Örnekleri/Deneyimleri Yarışması'ndan birincilik ödülü kazandı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Erasmus+ programı tarafından finanse edilen EPALE - (Electronic Platform for Adult Learning in Europe) Projesi çerçevesinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan EPALE-4 İyi Uygulama Örnekleri/Deneyimleri Yarışmasında, Öğretim Görevlisi Mahmut Beler’in yürütücülüğünü yaptığı Engelsiz İlk Yardım projesi “Dahil Etme” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.
Öğretim Görevlisi Mahmut Beler, “Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Engelsiz İlk Yardım projemiz ile profesyonel ortamda bebeklere, çocuklara ve yetişkinlere yönelik ilk yardım uygulamalarını anlattık ve tüm videoların işaret dili tercümanı tarafından işaret diline çevrilmesini sağladık. Proje çerçevesinde 38 adet video çekimi gerçekleştirdik; 3 adet sosyal medya sayfası açtık ve tüm videoları bu sayfalarda paylaşarak işitme engelli/sağır bireylerin kullanımına sunduk. Proje bilgi notunu ülkemizdeki tüm üniversitelere, işitme engellilere yönelik derneklere, belediye ve çeşitli kamu kurumlarına göndererek ve çeşitli zamanlarda sosyal medyada reklamlar vererek daha fazla işitme engelli/sağır bireye ulaşmayı amaçladık. Projemiz sona erdikten sonra hem proje tanınırlığını artırmak, hem de daha fazla kişiye ulaşmak için EPALE projesi yarışmasına gönderdik” dedi.
 

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN