ORKUT ile AFAD ekiplerine eğitim

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Orman Arama Kurtarma Timi (ORKUT) ekipleri, AFAD ile işbirliği yaparak eğitim programlarına tabi tutuluyor.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Ülkemiz genelinde meydana gelebilecek orman yangınları başta olmak üzere deprem, sel gibi afet durumlarında hızlı müdahale için oluşturulan ORKUT ekiplerine eğitimler veriliyor. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nün her İşletme Müdürlüğünde oluşturulan ORKUT ekiplerine AFAD işbirliğinde eğitimler sağlanıyor.

ORKUT ile AFAD ekiplerine eğitim

Muğla’da gerçekleştirilen eğitimler kapsamında, ilk grup olarak Milas, Yatağan ve Kavaklıdere İşletme Müdürlüklerine bağlı ORKUT ekipleri eğitimden geçirildi. Ardından, Fethiye ve Seydikemer Orman İşletme Müdürlükleri bünyesindeki ORKUT ekiplerine yönelik ikinci grup eğitimleri gerçekleştiriliyor. Diğer işletme müdürlüklerine bağlı ORKUT ekiplerinin eğitimleri ise Mayıs ayı içerisinde tamamlanacak.

Eğitim programı, teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada yürütülüyor. ORKUT ekipleri, bir teknik eleman mühendis veya işletme şefi, 2 muhafaza memuru ve en az 10 işçiden oluşuyor. Bu eğitimler, afet durumlarında etkin ve koordineli bir şekilde müdahale edebilmeleri için ORKUT ekiplerinin hazırlıklı olmasını sağlamayı amaçlıyor.

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN