ÖZER OLGUN'DA ANLAMLI TİYATRO

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıl dönümü nedeni ile öğrenci ve öğretmenler 'kınalı kuzular' isimli oratoryoyu sahneledi. 

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Meral Dal

Ölüdeniz Ortaokulu 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıl dönümü nedeni ile öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde “kınalı kuzular” isimli oratoryoyu sahneledi. Programa Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atmaca, AK Parti Fethiye İlçe Başkan Vekili Murat Koyuncu, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Tolga Turgutoğulları, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal, Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, daire amirleri, şehit aileleri ve gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.  
Ölüdeniz Ortaokulu Müdürü Engin Yiğit günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Çanakkale’yi anlamak, Çanakkale ruhunu özümseyip, birlik ve beraberlik içinde değerlerini korumak en büyük sorumluluğumuzdur. Çanakalle destanını unutmadık. Unutturmayacağız. Çanakkale zaferi kadın erkek, çocuk herksin yazdığı destandır” dedi. 
Yarışmada Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi 
Bu program öncesi Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde hazırlanan resim, şiir, kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencilere ödüllerini Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman verdi. 
Program sonunda Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, diğer ilgililer ile öğretmen ve öğrencileri günün anısına fotoğraf çektirdiler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN