Turizmde 'Seçim' etkisi yaşandı

Bodrum turizm pazarında seçimler nedeniyle iç pazarda daralma oldu, yerli turist rezervasyonlarını durdurdu, yabancı turist sayısı ise yüzde 14 arttı. Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, 28 Mayıs'taki seçimin ardından iç ve dış pazarın yükselişe geçeceğini belirterek, 'Bu dönemde biraz geride olsak bile gelecek aylarda iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum' dedi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Bodrum'da, cumhurbaşkanı seçimlerinin 2'nci tura kalması ile iç pazarda daralma oldu. Yabancı turist sayısı, geçen yılın mayıs ayına göre yüzde 14 arttı. 28 Mayıs'taki seçimin ardından iç ve dış pazarın yükselişe geçeceğini belirten Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, “Geçen sene 5 kıtada 14 ülkenin seçimleri oldu.

Turizme yansımaları hep olumlu oldu. Yunanistan'da da yakın tarihte seçim olacak. Seçimlerden ayrı olarak bir yorum yapmamız gerekiyor. Ülkemizdeki enflasyon oranları diğer ülkelerdeki enflasyon oranları ile aynı değildir.

Bizdeki oranlar farklı olduğu için konaklama fiyatlarına yansıtmak zorunda kaldık. Yurt dışındaki yabancı turistler fiyat uygunluğunu göze alınca Mısır gibi ülkeleri tercih ediyor. Bu dönemde biraz geride olsak bile gelecek aylarda iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.

Ülkemizde daha önce krizler yaşanmış ve her şeye rağmen turizm sektörü ayakta kalmıştı. Bizler işimize odaklıyız. Seçimlerin başımızın üstünde yeri var. Milletimiz ona göre karar verecek. Seçimlerden olumlu sonuç alacağımızın inancındayız. Bizim meselemiz para kazanmak değil; ülkemizin daha refah ortamlara kavuşmasıdır” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN