Fethiye Ördek Adası Ve Kuş Cenneti'nde Temizlik Çalışması Yapıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Ördek Adası ve Çalış Kuş Cenneti'nin etrafı öğrenciler, gönüllü vatandaşlar ve belediye çalışanlarıyla birlikte temizlendi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Fethiye Belediyesi, Ördek Adası ve Kuş Cenneti’nde temizlik etkinliği gerçekleştirdi. Öğrenciler, gönüllü vatandaşlar ve belediye çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen temizliğe yabancı uyruklu turistlerde katılım gösterdi. Temizlikte çok sayıda plastik poşet, plastik şişe, alkol şişeleri, teneke kutular ve farklı atıklar toplandı. Aralıklarla temizlik etkinliklerini sürdürdüklerini ifade eden Çevre Mühendisi Özgür Çağrı Tekin, bu temizlikte daha az çöple karşılaştıklarını söyledi. Tekin, kirlenmemiş bir Kuş Cenneti görmek istediklerini kaydetti.

Fethiye Ördek Adası Ve Kuş Cenneti'nde Temizlik Çalışması Yapıldı

“Kirlenmemiş bir Kuş Cenneti görmek dileğiyle”
Çevre Mühendisi Özgür Çağrı Tekin yaptığı açıklamada, “Düzenli periyotlarda zaten temizlik işlerini yapıyoruz. Kuş Cenneti’nde yine klasikleşen bir temizlik gerçekleştirdik. Her gelişimizde yine aynı şekilde görebiliyoruz ama bu defa gerçekten daha kaliteli gördüm. Daha az atıkla, kirlenmemiş bir Kuş Cenneti görmek dileğiyle. Vatandaşlarımıza da bu atıkları doğaya atmayıp, çöp konteynırlarına ve geri dönüşüme atmalarını önemle rica ediyorum. Katılan tüm paydaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum ” diye konuştu.
 

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN