'Hafız Mehmet Gürün Kültür Evi' açıldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve diğer hak sahibi akrabaları, 2020 yılında kendilerine ait evi Menteşe Belediyesi'ne bağışlamış, evin tapusu Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'e teslim edilmişti.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Volkan YENGEL

Menteşe İlçesi Düğerek Mahallesindeki evin restorasyonu, Menteşe Belediyesi tarafından tamamlandı ve ev, 'Hafız Mehmet Gürün Kültür Evi' olarak hizmete açıldı. Kültür evi, Muğla merkezdeki diğer kültür evleri gibi, vatandaşlara uygun fiyatlarla hizmet verecek.

Açılışta konuşma yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Bugün burada çok farklı duygular içinde sizlerleyiz. Düğerek için neler yapıldığını sizler çok iyi biliyorsunuz. Doğalgaz geldi, altyapısı yapıldı. Düğerek, Menteşe'nin cazibe merkezi haline geldi. Bugün manevi değeri ölçülemeyecek büyük bir açılışla sizinleyiz. En çok inşaat Bayır'dan sonra Düğerek'te yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız, dedesinin evini sizlere bağışladı.

Çok kısa zamanda bu yapıyı sizlerin hizmetine sunduk. Osman Başkanıma ve diğer hissedarlara teşekkür ediyorum. Merkezdeki kültür evleri nasılsa burası da öyle olacak" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Bu evde hakkı olan kim varsa olmaz demedi. Hepsi ilk teklifimizde bunu kabul etti. Teklifi ben yaptım ve çok mutlu oldum. Ben çok zorlanmadım. Bahattin Başkanıma durumu anlattım Bahattin başkanım da kesinlikle tereddüt etmeden siz öyle düşünüyorsanız büyük bir mutluluk

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN