Halktan 'Mavi Yolculuğun' kalbindeki adada bulunan 'Bayrak' hassasiyeti

Vatandaşların 'Mavi Yolculuğun' kalbindeki adada bulunan 'Bayrak' hassasiyeti

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tekne turuna çıktığı, Türkiye’nin en önemli mavi yolculuk rotası üzerinde alan ve kumu ile antik döneme ait yapıları ile ünlü Kleopatra Adası olarak da bilinen Sedir Adası’nın yanındaki ‘Fener Adası’na dikilen Türk Bayrağı’nın yırtık olması bölgeye tatili için gelen vatandaşların tepkisini çekiyor.
Deniz Feneri’nin bulunduğu adaya kimin tarafından dikildiği bilinmeyen Türk Bayrağı’nın rüzgâr nedeniyle yıpranması duyarlı bir vatandaşın dikkatini çekti. Bölgeye tatile gelen Türk vatandaşı, cep telefonu ile videosunu çektiği solmuş ve yırtılmış olan Türk Bayrağının değiştirilmesi konusunda yetkililerden Türk Bayrağına karşı daha duyarlı olmalarını istedi.
Bölgeye tatile gelen Türk vatandaşı yetkililere yaptığı çağrıda, “Burası dünyaca ünlü Gökova Körfezindeki Kleopatra, yani Sedir Adası’nın bulunduğu bölgedeyiz. Görülen ada da Sedir Adası’nın karşısında bulunan Fener adası. Dikkatimi çekti ve paylaşmak istedim. Türk Bayrağı var burada. Dalgalansın diye asılmış. Ne yazık ki bayrağın rengi solmuş. Yetkililere buradan sesleniyorum. Buraya çok sayıda turist geliyor, yüzlerce, binlerce. Bayrağımızın bu şekilde dalgalanması üzücü. Yenisi ile inşallah en kısa zamanda değiştirirler. Yetkililere buradan sesleniyorum. Herkese iyi tatililer” dedi.

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN