8 eser ile 120 fotoğraf, fotoğraf severlerin beğenisinde

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün her yıl değişik bir ilçesinde düzenlediği 'Tarım ve İnsan' Fotoğraf Yarışması'nın 13'üncüsü bu sene Yatağan'da gerçekleştirildi.

PAYLAŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ile özel bir banka tarafından desteklenen ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen fotoğraf yarışmasına bu yıl toplam bin 210 katılımcı, 6 bin 635 eserle katıldı.

30 Ocak 2023 tarihinde başvuru süreci tamamlanan yarışma; “Genel”, “Çiftçi”, “Öğrenci”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları”, gibi 6 farklı kategoride gerçekleştirildi. Sergide seçici kurul tarafından ödüle layık görülen 8 eser ile 120 fotoğraf karesi fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, “Tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetin konu olduğu bu yarışma bizim için kıymetlidir. Ülkemizin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine ayna tutmakta, insanlara tarımın önemini resimlerle yansıtmaktadır. İl Müdürlüğü olarak; her yıl farklı bir ilçemizde fotoğraf severlerle buluşturmaya çalıştığımız ve Türkiye'nin dört bir yanından Tarım ve İnsanı buluşturan fotoğrafların bulunduğu fotoğraf sergimizi bu yıl Yatağan’da açmaktan mutluyuz” dedi.

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN