Cumhuriyetin 100. yılına özel etkinlikler

Menteşe Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılını düzenlediği özel etkinliklerle kutluyor. 'Evlerimizi Bayraklarla Donatıyoruz'' kampanyasıyla başlayan etkinlikler çerçevesinde tiyatro gösterileri, spor müsabakaları ve turnuvalar düzenlenecek.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlanan etkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ata’mızın bundan tam 100 yıl önce kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100. Yılını Menteşemizde coşkuyla kutlayacağız.

Bu kapsamda Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel etkinlikler düzenledik. Kutlamalarımız ‘Evlerimizi Bayraklarla Donatıyoruz’ kampanyası ile başladı. Vatandaşlarımıza ücretsiz bayrak dağıtıyoruz.

Etkinliklerimiz çerçevesinde Menteşe Belediye Tiyatrosu’nun ‘Menteşe’nin Milli Mücadele Yılları’ adlı tiyatro gösterisini sahneye koyacağız. Ayrıca 100. Yıl Cumhuriyet kupası futbol şenliği, 100. yıl satranç turnuvası, 100. yıl karate turnuvası ve 100. yıl bisiklet turu etkinlikleri yapılacak.

29 Ekim akşamı ise Muğla Valiliğimiz tarafından fener alayı, ardından Muğla Büyükşehir Belediyemiz tarafından Cumhuriyet Meydanında Gripin konseri düzenlenecek. Tüm halkımızı Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir şekilde kutlayacağımız bu güzel etkinliklere davet ediyorum”

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN