Milletvekili Otgöz'den Yeni Müjdeler! Sağlık Yatırımları Devam Ediyor

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Muğla’ya yapılacak sağlık yatırımları için dosya sundu.

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Eğitim Araştırma Hastanemiz 1.700 yatak kapasitesine çıkarılıyor…
Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi,  Şehir Hastanesi konsepti haline getirilecek. 700 yatak kapasitesi olan hastane,  yatırım programında yapılacak olan ek bina ile birlikte kademeli olarak 1.500’e çıkarılacaktı. Yapılan görüşmede 1.000 yatak daha eklenerek, yatak kapasitesi 1.700’e çıkarılıyor.

Fethiye’ye 500 Yataklı yeni Devlet Hastanesi…
Fethiye’de mevcut 223 yataklı, B hizmet Rolü’nde faaliyet gösteren Hastanemiz özellikle yaz aylarında aşırı yoğunluk yaşamaktadır.

Bundan dolayı; yatırım programında 300 olan yatak sayısı,  500 Yatağa revize edildi. Fethiye Devlet Hastanesi yapımı projesi 500 yataklı olarak hazırlanacak. Yer tespiti sonrasında ihale aşamasına geçilecek.

Fethiye’ye verilmesi planlanan anjiyografi cihazının yanı sıra Bodrum Devlet Hastanesi’ne aynı şekilde anjiyografi cihazı verilmesi talebimizi ilettik. Sayın Bakanımız toplu alımı yapılan cihazlardan her iki Hastanemize birer anjiyografi cihazı verilmesi talimatını verdi.

Marmaris Devlet Hastanesi’ne ödenek…
Marmaris Devlet Hastanesi yeni hizmet binası tıbbi cihaz, tıbbi demirbaş ve mefruşat ihtiyaçları için 60 Milyon TL, Nedip Cengiz Eker Devlet Hastanesi için 23 Milyon TL ödenek alınıyor.

Menteşe’ye yeni Devlet Hastanesi…
Menteşe’ye 200 yataklı yeni Devlet Hastanesi yapımı 2024 yılı yatırım programına dahil edildi.

Ortaca’ya ADSM Planlandı…
Ortaca İlçemize 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) açılması için Sayın Bakanımız talimat verdi.

Ula’ya Semt  Polikliniği açılıyor…
Ula’ya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne  entegre 10 yataklı semt polikliniği yapımına onay verildi.

Köyceğiz Devlet Hastanesi…
D Rol Grubunda hizmet veren Köyceğiz Devlet Hastanesi C Rol Grubuna yükseltiliyor. Bu şekilde; hastanemiz branş, doktor ve tıbbi cihaz yönünden zengin bir hüviyet kazanacak.

Doktor, hemşire sağlık personeli ihtiyacı…
Genel olarak hastanelerimizde ihtiyaç duyulan doktor, hemşire ve sağlık personeli eksikliğinin giderilmesi için planlama yapılıyor.

Hemşerilerimizin en modern sağlık kuruluşlarında hizmet alması ve Muğla’mıza yeni sağlık yatırımlarının yapılması için çalışmalarımız devam ediyor.

Muğla’mıza  ilgi ve destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya sevgili hemşerilerimiz adına en kalbi teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN