Muğla BİLSEM ulusal öğrenci kongresi düzenliyor

Menteşe ilçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olarak özel yetenekli öğrencilere yönelik faaliyet gösteren Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde 'Bilim ve Sanat Öğrenci Kongresi' düzenliyor.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Ortaokul ve lise düzeyinde BİLSEM öğrencilerine yönelik düzenlenen kongre 11-12-13 Haziran’da Muğla’da yüz yüze veya çevrim içi seçeneği ile gerçekleştirilecek.

Kongrenin başvuruları http://www.bilimvesanatogrencikongresi.com/ adresi üzerinden alınacak.

Kongre düzenleme kurulu başkanı ve Muğla BİLSEM Felsefe Öğretmeni Gözde Gürdal verdiği bilgide, “11-12-13 Haziran 2024 tarihlerinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde hibrit (çevrim içi ve yüz yüze) gerçekleştirilecek kongremize Türkiye genelinden bütün BİLSEM öğrencilerini bekliyoruz.

Öğrencilerin hem bilimsel bir etkinliğe katılmalarını teşvik etmek, hem de Muğla’nın eşsiz güzelliklerini görmelerini sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik planladık. Başvuru konularını seçerken de bütün alanları kapsayacak bir tablo oluşturmaya çalıştık.

Öğrencilerin Erasmus, E-Twinning, Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu, TEKNOFEST, Kalkınma Ajansları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Desteklediği Eğitimle İlgili Projeler, Öğretimde İyi Örnekler, Eğitimde İyi Örnekler, Eğitimde Yapay Zeka Uygulamaları alanlarında gerçekleştirdikleri çalışmaları sunmaları bekliyoruz. Kongreyi himayelerine alan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Mustafa Otrar’a teşekkür ederim” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN