Muğla'da özel öğretim kurumları toplantısı düzenlendi

Muğla ili genelinde eğitim öğretim faaliyetleri gösteren özel öğretim kurumlarının müdürleriyle değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Muğla İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, il genelinde eğitim öğretim faaliyeti yürüten özel öğretim kurumlarının müdürleriyle bir araya gelerek yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay başkanlığında, özel öğretimden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut ve özel öğretim kurumları müdürlerinin katılımlarıyla düzenlenen toplantı, Menteşe Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda özel öğretim kurumlarında yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmaları üzerinde duruldu. Muğla özel öğretim kurumlarına ait istatiksel bilgilerin paylaşıldığı toplantıda, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında uygulanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan haftalık ders çizelgeleri hakkında kurum müdürlerine bilgilendirme yapıldı. İl Müdürü Emre Çay, 2023-2024 eğitim öğretim yılında Talim ve Terbiye Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe giren haftalık ders çizelgelerinin okullarda aksatılmadan uygulanmasının önemine değinerek seçmeli derslerle ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesini belirtti. Toplantıda, Resmî/özel ortaöğretim kurumları arasındaki nakil işlemleri, ücretsiz öğrenci kontenjanı, sosyal etkinlik ve araştırma uygulama izinleri ile ilgili işlemler, işletmelere giden öğrencilerin staj işlemleri, İOKBS burs ödemeleri, özel okullarda ücretlerin tespit, e-yoklama uygulamaları hakkında kurum müdürlerine sunum yapıldı.

İzinsiz eğitim faaliyetleri ve hayalet sınıf uygulamalarına dikkat çeken İl Müdürü Emre Çay, açık liseye geçiş şartlarını taşımayan ancak tam zamanlı kurslarla üniversite sınavına hazırlanmak isteyen 12. sınıf öğrencileri için "hayalet sınıf" uygulaması yapan ve bunun yanında izinsiz eğitim öğretim faaliyeti gösteren yapılara karşı mücadelenin kesintisiz sürdürüldüğü ve bu tür faaliyetlerde bulunan kurum ve işletmelere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ceza ve yaptırımların istisnasız uygulandığını hatırlattı.

Kurum yöneticilerinin dilek, talep ve görüşlerinin alındığı toplantı İl Müdürü Emre Çay’ın 2023-2024 eğitim öğretim yılının tüm paydaşlar için hayırlara vesile olması temennisiyle sona erdi.

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN