KÖYCEĞİZ'DE ÖĞRENCİLERE GÖRÜNTÜ, SES VE KURGU EĞİTİMİ VERİLDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Beyobası İlkokulu öğrencilerine Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından görüntü, ses ve kurgu eğitimi verildi.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Türkiye Haber Kameramanları Derneğinin hayata geçirdiği ve 5 pilot il arasında yer alan "Benim Hikayem” projesi çerçevesinde Beyobası İlkokulu öğrencilerine yönelik kameramanlık, senaryo yazımı, montaj eğitimi başlıkları altında etkinlikler düzenlendi. Beyobası İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, verilen eğitimler sonucunda televizyon hayatına farklı bakış açısı ile bakmayı ve medya okuryazarlık seviyelerinin yükselmesiyle etkinliği tamamladı. Öğrenciler etkinlik sonunda birçok kazanıma sahip oldu. Etkinliğe katılan öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi.
Okul müdürü Ali Aydoğan, bu eğitim sayesinde televizyon ekranında olup bitenlerin nasıl hazırlandığı hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olduğunu belirterek, “ Eğitimi veren Türkiye Haber Kameramanları Derneğinin Başkanı Aytekin Polatel ve dernek üyesi Mehmet Rıza Marufoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.


 

İHA- İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN