Marmaris'te yol yapım ve onarım çalışmaları hız kesmiyor

Marmaris Belediye tarafından Beldibi Mahallesi 2. Sokak'ta yol yapım ve onarım çalışması başlatıldı.

PAYLAŞ
Dost Gazetesi - Dost Gazetesi

Yeni yol açma çalışmalarını sürdüren Marmaris Belediyesi, mevcut yolları da yenilemeye devam ediyor. Bu çerçevede belediye ekipleri en işlek noktalardan biri olan Beldibi Mahallesi 2. Sokak’ta hummalı bir çalışma başlattı.

Marmaris Belediyesi’nin ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde yol yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor. İlçenin birçok noktasında prestij cadde uygulamaları yapan ayrıca Çamlı Mahallesi’nde yeni yollar açan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin en işlek noktalarından biri olan Beldibi Mahallesi 2. Sokak’ta kapsamlı bir çalışma başlattı.

Dere kenarındaki yenilenmesi zaruri olan 260 metre uzunluğundaki güzergahta başlatılan çalışmada parke yolu yapılacak. Ayrıca dere kenarında çift şeritli bisiklet yolu ile yeşil alan düzenlemesi, yol genişliğinin uygun olduğu yerlerde de ihtiyaç dahilinde olan cep otoparkı düzenlemesi yapılacak.

“Talepler değerlendiriliyor”
Bölgelerin ihtiyaçlarına ve vatandaşların taleplerine göre çalışma programı hazırladıklarını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; “Marmaris’in sıkıntılı olan her noktasına neşter vuracağız, girilmedik cadde ve sokak bırakmayacağız demiştik. Gerek ilçe merkezi gerekse kırsalda bu çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. Yeni yol açma, asfaltlama, üst yapı yenileme gibi faaliyetlerle Marmaris’i daha modern hale getirmek ve de vatandaşlarımızın daha kaliteli bir yaşam sürmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN